Meebewegen met seizoenen
Nieuwe kaaskaart! Een kijkje achter de schermen
Vanaf 17 april presenteren we met trots onze nieuwe menukaart, boordevol heerlijke voorjaarsproducten! Maar voordat deze kaart op tafel ligt, gaat er achter de schermen veel werk aan vooraf. Zo gingen Miranda, Luuk en Daan naar het Kaasatelier om een nieuwe selectie voor onze kaaskaart samen te stellen. Benieuwd hoe dat eraan toe ging? Lees snel verder!
Een dag vol kaasproeven
Miranda vertelt: “We gingen er blanco in, maar Joost had al een prachtige selectie klaarliggen met kazen uit de lage landen: België en Nederland.” Door het hele land vind je bijzondere kazen, van Texelse schapenkaas tot de kazen van Dikhoeve bij Amsterdam. Het oorspronkelijke idee was om enkel kazen uit Nederland te kiezen, maar dat pakte anders uit. “Als je alleen Nederlandse kazen selecteert, blijf je toch binnen een bepaald smaakpalet,” legt Miranda uit.
Tijdens zo’n proeverij worden er veel kazen getest. Dit keer proefden ze maar liefst 18 kazen uit de lage landen, waarvan er uiteindelijk twee op de shortlist kwamen. Slechts één van die kazen haalde de definitieve selectie: de Benedictus kaas, een roodflora-kaas uit Oosterhout, afkomstig van de Onze-Lieve-Vrouwenabdij.
De perfecte kaaskaart
Een goede kaaskaart heeft diversiteit: kazen van verschillende melksoorten, variërend in flora (schimmels) en hardheid. Om de selectie compleet te maken, doken Miranda, Luuk en Daan met Joost de koelingen in en stelden ze een nieuwe mix samen.
Miranda: “Als ik thuis een borrel heb, bestel ik altijd kaas bij de KaasBoetiek, de particuliere tak van het Kaasatelier. Ik weet dus echt wel wat lekker is! Mijn favoriet? De Zwitserse bergkaas ‘Red Witch’. Die is gruwelijk lekker!” Goed nieuws voor kaasliefhebbers: deze intense, romige kaas staat vanaf 17 april ook op de kaart.
In totaal zijn er 34 kazen geproefd, waarvan er zeven de nieuwe kaaskaart hebben gehaald. Twee daarvan zijn vertrouwde klassiekers, want wat goed is, is goed. Maar er is ook een bijzondere nieuwkomer: de Portugese ‘Serra da Estrela’. Deze koning onder de Portugese kazen wordt volledig met de hand gemaakt en heeft een smeerbare, romige structuur. Perfect in combinatie met een oude witte port!
Kick-off voor medewekers van het Hooihuis
Bij de introductie van een nieuwe menukaart hoort een kick-off voor onze medewerkers. Tijdens deze ochtend leren ze alles over de gerechten én krijgen ze een proeverij, inclusief uitleg van Joost van het Kaasatelier. Hij vertelt hoe je de kazen bewaart, snijdt en uitspreekt. Zo zorgen we ervoor dat ons team jou straks perfect kan adviseren én topservice kan bieden.
We kunnen niet wachten om je vanaf 17 april te laten genieten van onze nieuwe menukaart. Tot snel!
lees ook:
Het geheim achter ons brood: Bakkerij van de Bemd uit Roosendaal
Leveranciers
Bij Restaurant Hooihuis werken we zoveel mogelijk met lokale en regionale producten. We geloven in de kracht van dichtbij. Veel van onze gasten beginnen hun bezoek met een lekker zuurdesembroodje met huisgemaakte citroenboter. Maar wist je dat dit heerlijke broodje speciaal voor ons wordt gebakken? Onze broodjes komen van Bakkerij Van de Bemd uit Roosendaal. We vertellen je er meer over in het blog. Lees je mee?
De inspiratie achter onze lentedesserts
Patisserie
Ieder seizoen trekken onze patissiers alles uit de keukenkastjes. Zo ook dit voorjaar! Beau en Gina gingen terug naar de basis, maar dan natuurlijk wel op z’n Hooihuis. We hadden dus een hoop bij te kletsen. Lees je mee?
Luuk zijn favoriete wijn-spijs combinaties
Nieuwe menukaart
Bij het Hooihuis schenken we prachtige wijnen van onze vaste leveranciers Boonstoppel en Residence! We vroegen Luuk naar zijn favoriete wijn-spijs combinaties bij onze nieuwe lentegerechten. Lees je mee?


